Nevieme sa tešiť

Autor: Martina Verešová | 23.7.2008 o 21:50 | Karma článku: 16,09 | Prečítané:  3255x

Nevieme sa tešiť z každodenností. Nevieme sa tešiť z toho, čo máme. Hľadáme dôvody, prečo je to zlé a sťažujeme sa, prečo to tak je. Nevieme žiť príjemné okamžiky.

   Je leto a vzývajúc oblohu fučíme v horúčavách. Dnes celý deň pršalo a v rádiu, doma aj na ulici ľudia mrmlali, kde je teplo. Kučeravé ryšavky si žehlia vlasy a hnedovlásky spia v natáčkach.

Varíme a rozmýšľame, či to bolo minule lepšie a mrzí nás, keď áno. Deti nám pokreslia obliečky. Neopýtame sa ich, čo nakreslili. V mysli vyberáme prášok na farebné alebo ten na 101 škvŕn. Pozeráme film. Deka hreje, no nám vadia reklamy aj čakanie, kým vychladne čaj.

Prečítame milý článok, ale nájdeme v ňom chyby, lebo nás štve, že nenapadol nám. Prípadne sa spravíme v diskusii, lebo sme našli vetu, ktorá je proti našim (jediným, najlepším, najneomylnejším) názorom.

Usmejú sa na nás dámy na ulici, a keďže sú dve, čakáme rozhovor o večnom živote a naučené citáty. Okolo preletí motorkár a my si z duše zanadávame na bláznov a samovrahov. Nevadí, že chlapec makal celý rok a splnil si sen. Vidíme pekného chalana a rozmýšľame, ako ľahko balí baby, borec. Vidíme krásnu babu a rozmýšľame, ako často ich strieda, k.... .

Volá nám starý kamarát a rozmýšľame, či má na hodinové telefonáty. Ideme do novej práce a skôr sa pripravujeme na šéfa - chuja ako na milých kolegov. V záhrade oberáme uhorky a je nám ľúto, že už nie sú jahody.

Zakázala by som predávať čierne okuliare, niektorým zostávajú na očiach aj keď ich zložia. Vo svojej nekonečnej sebeckosti závidíme iným a nevidíme, že je to len pozlátka. Život nás tak naučil. Nedopriať úspech, rozmýšľať negatívne. Preventívne. Vraj potom nie sme takí sklamaní. Radšej byť sklamaný po zvyšok života ako ani raz nebyť šťastný.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Petra Schutza

V pamäti zostane len kolaborácia so Smerom

Na takú kombináciu reálií by neprišla ani umelá inteligencia.

Zomrel prvý taliansky pacient infikovaný koronavírusom

Ide o prvého Európana, ktorý koronavírusu podľahol.


Už ste čítali?