Horkýže - Smaragdové oči

Autor: Martina Verešová | 31.7.2009 o 17:31 | (upravené 22.2.2010 o 20:18) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1022x

Dievča na fotke vpravo, čo sa tvári, že číta Hykisha - Milujte kráľovnú, v skutočnosti ulietava na Horkýže Slíže. Približne od 2. triedy ZŠ, kedy ich brat priniesol na páske. Kuko mal úžasný dar. Zahučať: Ho-va-dááá, presne tak veru. Ho-va-dááá, nemáme mieru, akurát vo chvíli, keď išli okolo izby rodičia.

Kniha Smaragdové oči je vlastne zrkadlo Horkýže slíže. Recesia, irónia, vtip, nadhľad. Ich život prepísaný do textu, v ktorom na počudovanie nájdete:

Filozofické úvahy:  
Sebapoznanie má byť proces, nie hypotéza. Mohlo by sa vám stať, že so ksichtom Brada Pitta alebo Angeliny Jolie prídete do fotoslužby a dostanete fotku Braňa Mojseja alebo Noriky. Pozorujte sa, študujte vlastnú individualitu, robte to objektívne a s nadhľadom. Márnomyseľnosť a narcizmus sú zákernejšie ako rakovina. Nevynašli na ne tomograf.

Útek je vždy pred niečím alebo za niečím. A kedže všetky druhy poznania, s ktorými sa človek v živote stretne, nakoniec znamenajú sebapoznanie, tak najhorší zo všetkých útekov je útek samého pred sebou.

Viš, prečo panboh Arabov tak tresce?! Lebo si šeci myslá, že je na východe, a on je na západe a oni mu každé ráno šeci ukazujú riť.

Čo je silnejšie ako láska? No predsa žiarlivosť! Je to láska na druhú, pretože už sama v sebe obsahuje najsilnejšiu formu lásky-sebalásku.

Slovné hračky:
Z lásky sa stávala nenávisť, z vášne povinnosť, z nadšenia apatia. A „strašne mi je bez teba" sa zmenilo na  „strašne mi jebe z teba."

Teraz tu máme otázku za sedemstopäťdesiat tisíc. A ďalšia téma je: Hľadaj celebritu vo vete. Toto všetko je len vyjebaná show a nemám k tomu čo dodať!

Čo je na svete jednoznačné? Žena, ktorá chodí do práce po prechode predsa nemusí vždy prechádzať cez ulicu.

Na bližšiu ukážku:

Iróniu na adresu žien, veriacich, ...
Na chvíľu sa stal obeťou „female syndrom" - slová boli rýchlejšie ako myšlienka.

Ženy a policajti majú jednu charakteristiku spoločnú. Nevedia, čo chcú, ale nedajú pokoj, kým to nedostanú.

Väčšina kresťanov, ktorých som poznal, nechápali náboženstvo ako životnú filozofiu, ktorá by sa mala aplikovať v reálnom živote, ale ako pevne stanovené rituály, zvyky a obrady.

Múdrosti zo života:
Vojna sa začína nedôverou, tá prerastá do paranoje a paranoja do otvorenej agresie.
Tvrdohlavosť je jediná dobrá a nezkorumpovateľná vlastnosť.

Patril do skupinky podobne postihnutých mladých ľudí, ktorých domovom bola ulica. Rodičia sa takýmto spôsobom často pomstia deťom za to, že aj ich zle vychovávali. Obhajujú sa pritom, že dali svojim deťom úplne všetko. Vzdelanie, peniaze, rifle, nábytok do detskej. Keď sa človek obhajuje pred sebou, obyčajne tento súdny spor vyhrá.

Najsamlepší sú väčšinou anonymní.

Treba si dávať pozor na ľudí, ktorí nepovažujú za potrebné predstierať, že sú slušní a dobrí.

A iné keci:
Odložte už konečne túto idiotskú knihu a dohodnite si rande sami so sebou. Je čas natiahnuť si lúčneho koníka na piatu a zobudiť sa!...Nechcem nikoho sklamať, ale zmena je to jediné, čo je večné.

Ak sa rozprávate s bohom, ste veriaci, ak sa boh rozpráva s vami, ste zhulený.

Vzhľadom k svojmu hendikepu vyslovoval svoje meno ako Dado. A ako to býva napríklad aj v politike, dav sa prispôsobil jednému debilovi a nikto v celej Nitre mu inak nepovedal.

Knihu napíše každý chuj...je to dlhá esemeska bez chýb.

Recenzia na poslednej strane:

ps: najzábavnejšia je kapitola o našom šoubiznise, ale to sem nemôžem dať.

ps pre Baruš: str. 157 - Stal sa „takmer" veriacim je výraz ako „som tak trochu tehotná" alebo „asi určite" :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Odborník: Máme dôkazy, že Mayovia zmizli zo dňa na deň

Slovák Milan Kováč hovorí o veľkom objave.

DOMOV

Kiska priniesol Bezákovi dar od pápeža Františka

Pápež odovzdal Kiskovi počas audiencie dar pre Bezáka.


Už ste čítali?